Огляд законодавства

14 – 18 грудня 2020 року. Прийнято Державний бюджет України на наступний рік

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Законом передбачено у 2021 році мінімальну заробітну плату:

  • у місячному розмірі: з 1 січня – 6 000 грн, з 1 грудня – 6 500 грн;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня – 36,11 грн, з 1 грудня – 39,12 грн.

Законом установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року – 2 189 грн, з 1 липня – 2 294 грн, з 1 грудня – 2 393 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей віком до 6 років: з 1 січня 2021 року – 1 921 грн, з 1 липня – 2 013 грн, з 1 грудня – 2 100 грн;
  • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2021 року – 2 395 грн, з 1 липня – 2 510 грн, з 1 грудня – 2 618 грн;
  • працездатних осіб: з 1 січня 2021 року – 2 270 гривень, з 1 липня – 2 379 грн, з 1 грудня – 2 481 грн;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня 2021 року – 2 102 грн;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівникам інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами: з 1 січня 2021 року – 2 102 грн;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури: з 1 січня 2021 – 1 600 грн;
  • осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2021 року – 1 769 грн, з 1 липня – 1 854 грн, з 1 грудня – 1 934 грн.

Законом установлено, що у 2021 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 35%; для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю – 100%, для дітей – 130% відповідного прожиткового мінімуму.

Законом визначено на 2021 рік:

  • доходи Державного бюджету України в сумі 1 092 083 254,3 тис. грн;
  • видатки Державного бюджету України в сумі 1 328 201 570,2 тис. грн;
  • повернення кредитів до Державного бюджету України у сумі 8 585 108,9 тис. грн;
  • надання кредитів з Державного бюджету України у сумі 19 102 293 тис. грн;
  • граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України у сумі 246 635 500 тис. грн;
  • оборотний залишок коштів Державного бюджету України у розмірі до 2% видатків загального фонду Державного бюджету України.

Державна податкова служба України через Офіс великих платників податків нагадала, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб’єктам господарювання (далі – СГ) громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус СГ громадського харчування, СГ з універсальним асортиментом товарів (ст. 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (далі – Закон № 481).

Вино столове – вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукрів столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке (п. 28 ст. 1 Закону України «Про виноград та виноградне вино» від 16.06.2005 р. № 2662-IV).

Відповідно до ДСТУ 4806-2007 «Вина. Загальні технічні умови» при виробництві вин виноградних використання цукру, води, ароматизаторів та барвників заборонено.

Таким чином, коктейлі (глінтвейн, «гаряче вино» тощо), виготовлені з використанням виключно столових вин, не є столовими винами.

Роздрібна торгівля – діяльність із продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших СГ громадського харчування (ст. 1 Закону № 481).

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися СГ всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ст. 15 Закону № 481).

Отже, СГ, який здійснює торгівлю коктейлями (глінтвейн, «гаряче вино» тощо), виготовленими з використанням виключно столових вин, необхідно придбавати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Зберігання, зокрема алкогольних напоїв, здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр), незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого СГ таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Державна податкова служба України в категорії 101.24 «ЗІР» відповіла на запитання: «Яким чином заповнюється таблиця 1 додатка 6 «Розрахунок сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю)» до податкової декларації з ПДВ?».

Таблиця 1 додатка 6 «Розрахунок сум ПДВ, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю)» до податкової декларації з ПДВ заповнюється щодо операцій таким чином:

  • у графі 2 відображається назва операції, що відповідає наведеним у відповідних підпунктах п.п.186.2, 186.3 та 196.1 ПКУ операціям;
  • у графі 3 – норма ПКУ (підпункт, пункт та стаття ПКУ), за якою операція відноситься до такої, що не є об’єктом оподаткування ПДВ або за якою місце постачання послуги визначається за межами митної території України;
  • у графі 4 – обсяг постачання (загальною сумою за звітний період без розшифровки щодо контрагентів) за такою операцією.

Міністерство фінансів України наказом «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» від 21.10 2020 р. № 629 затвердило зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Документ розроблено з метою приведення наказу Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130 у відповідність до ст.ст. 183, 184 розд. V ПКУ із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX.

Наказом внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, відповідно до яких:

  • новостворені суб’єкти господарювання під час реєстрації бізнесу можуть заявити про своє бажання та бути зареєстрованими платниками ПДВ без подання реєстраційної заяви платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі – Заява);
  • Заява подається до контролюючого органу виключно в електронній формі (як для обов’язкової, так і для добровільної реєстрації). Іншого способу подачі Заяви не передбачено;
  • установлюється новий строк для подачі Заяви у разі добровільної реєстрації особи платником ПДВ, а також у разі переходу особи із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, або зміни платником єдиного податку третьої групи ставки єдиного податку в розмірі 5% на ставку в розмірі 3%, – не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ (замість 20 календарних днів до початку податкового періоду);
  • спрощено (скорочено) процедури перереєстрації платника ПДВ. Зокрема, не передбачається перереєстрація в разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження (місця проживання), а перереєстрація у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), здійснюється контролюючим органом без подання Заяви на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру;
  • здійснюється автоматично анулювання реєстрації платників ПДВ на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру про припинення (ліквідацію) особи або на підставі даних реєстру платників єдиного податку про застосування особою спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра