Огляд законодавства

Огляд законодавства за вересень 2013 року

Податки

Податок на прибуток

Міністерство доходів і зборів України листом від 12.09.2013 року № 17802/7/99-99-19-03-02-17 повідомило, що сплачені протягом 2013 року авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів, а також не враховані у зменшення податку суми авансових внесків при виплаті дивідендів за попередній рік зменшують суму податкових зобов'язань платника, що підлягають сплаті, у декларації за 2013 рік.

Міністерство фінансів України листом від 25.07.2013 року № 31-08410-07-27/22430  повідомило, що амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів нараховується відповідно до пункту 27 П(С)БО 7. У разі зміни методу амортизації з прямолінійного на метод нарахування 100 відсотків вартості в першому місяці, то залишкова вартість такого об’єкта малоцінних необоротних матеріальних активів може бути замортизована у місяці, наступному за місяцем таких змін.

Податок на додану вартість

Міністерство доходів і зборів України листом від 13.09.2013 року нагадало: якщо продавець товарів/послуг відмовляється надати податкову накладну або порушує порядок її заповнення або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, то покупець таких товарів чи послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву зі скаргою на постачальника. Заява подається за формою згідно з додатком 8 (Д8) декларації з ПДВ, до якої додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг. Також можна додати копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Міністерство доходів і зборів України листом від 14.06.2013 року № 4911/6/99-99-19-04-02-15 нагадало, що відповідно до пп. 197.1.27 п. 197.1 ст.197 Податкового кодексу України (ПКУ) від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також операції з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабміном. Звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене п. 197.1 ст. 197 ПКУ, не поширюється на операції з підакцизними товарами, зазначеними в розд. VI ПКУ.

Інші податки та збори

Кабінет Міністрів України постановою від 18.09.2013 року № 685 затвердив форми довідок про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та про звільнення від сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. До запровадження видачі довідок як бланків суворої звітності органи доходів і зборів під час ввезення транспортних засобів на митну територію України та виробники під час реалізації транспортних засобів видають такі довідки за зазначеними зразками.

Міністерство доходів і зборів України роз'ясненням від 10.09.2013 року повідомило про перелік документів, які подаються юрособами, ФОП та фізособами для отримання посиленого сертифіката ключа. Так, зокрема, юридична особа для отримання посиленого сертифіката ключа повинна подати визначений перелік документів.

Міністерство доходів і зборів України листом  від 06.08.2013 року № 14101/7/99-99-18-05-01-17 нагадало, що для взяття на облік постійні представництва нерезидентів та представництва іноземних юридичних осіб зобов'язані звернутися протягом 10 календарних днів з дня їх державної реєстрації (акредитації, легалізації) в установленому порядку до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням. Для взяття на облік представництво іноземної компанії або постійне представництво подає до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням визначений перелік документів.

Митна політика

Міністерство доходів і зборів України листом від 30.08.2013 року № 6666/7/99-99-24-03-09-17 нагадало, що ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України передбачено відповідальність за перевищення встановленого ст. 95 цього кодексу строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб. Така сама відповідальність передбачена за втрату цих товарів, транспортних засобів, документів чи їх видачу без дозволу органів доходів і зборів.

Єдиний соціальний внесок

Міністерство доходів і зборів України наказом від 09.09.2013 року № 453 затвердило Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати. Документ регулює механізм прийняття фінустановами грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Контроль і відповідальність

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 09.08.2013 року № 761 затвердило новий Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, який поширюється на всіх суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії МВС на провадження охоронної діяльності.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України  наказом від 14.08.2013 року № 965 затвердило уніфіковану форму акта перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Акт перевірки складається у 2 примірниках, один з яких надається під підпис про отримання посадовій або уповноваженій особі суб'єкта господарювання, а інший залишається в органах Держцінінспекції.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики постановою від 15.08.2013 року №1105 внесла зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом. Змінами передбачено, що для суб'єктів господарювання, які Кабміном визначені гарантованими постачальниками газу для промислових споживачів, річний обсяг споживання природного газу яких перевищує 3 млн куб. метрів, та підприємств, що здійснюють виробництво теплової енергії, територією провадження господарської діяльності з постачання газу за регульованим тарифом є територія, на якій розташовані ці споживачі.

Міністерство фінансів України наказом від 26.07.2013 № 695 затвердило Порядок повідомлення суб'єктів первинного фінансового моніторингу про факт початку досудового розслідування (або про факт закриття кримінального провадження в ході досудового розслідування) та інформування суб'єктів фінансового моніторингу про прийняті судами рішення.

Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 20.08.2013 року № 507 затвердило уніфіковану форму акта перевірки дотримання суб'єктами господарювання ветеринарно-санітарних вимог для потужностей (об'єктів) з виробництва продуктів бджільництва. Держветфітослужба під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) здійснюватиме перевірку виключно тих питань, які містить зазначений акт перевірки.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України наказом від 12.07.2013 № 787 затвердило Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Кабінет Міністрів України постановою від 01.08.2013 року № 631 затвердив Порядок проведення перевірок державних закупівель Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами, яким визначається їх процедура. Так, здійснення державних закупівель перевіряються контролюючим органом під час проведення інспектування з урахуванням вимог Порядку проведення інспектування, а також під час державного фінансового аудиту.

Міністерство охорони здоров'я України наказом від 06.08.2013 № 694 затвердив Гігієнічні вимоги до м'яса птиці та окремих показників його якості, які застосовуються для всіх потужностей (об'єктів), які виробляють м'ясо птиці в Україні та/або здійснюють його продаж на ринку України. Гігієнічні вимоги не поширюються на м'ясо птиці, вироблене для особистого споживання та особистими селянськими господарствами для реалізації на агропродовольчих ринках.

Міністерство інфраструктури України наказом від 10.07.2013 № 465 затвердило Ліцензійні умови провадження туроператорської діяльності, якими визначається вичерпний перелік організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов'язкових для виконання суб'єктами господарювання, які провадять туроператорську діяльність.

Міністерство інфраструктури України наказом від 26.07.2013 № 524 затвердило Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом. Ліцензійні умови є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами господарювання (незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності), які здійснюють діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом і отримали ліцензію на цей вид господарської діяльності.

Праця та заробітна плата

Міністерство соціальної політики України листом від 04.09.2013 року № 9884/0/14-13/13 повідомило про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2014 рік.

Міністерство соціальної політики України наказом від 01.08.2013 № 471 затвердило форму заяви про включення до Переліку суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, та суб'єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців.

Цінні папери

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 13.08.2013 року № 1466 затвердила Порядок визначення біржового курсу цінного папера, яким визначено, що він розраховується у день проведення біржових торгів шляхом розрахунку середнього арифметичного зваженого цін біржових контрактів (договорів), укладених у такий торговельний день, що одночасно відповідають ряду вимог.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 06.08.2013 року № 1407 затвердила Положення про порядок складання та подання інформації щодо діяльності саморегулівних організацій та об'єднань професійних учасників фондового ринку до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Документом визначаються склад, строки та порядок подання до НКЦПФР інформації саморегулівними організаціями та об'єднаннями професійних учасників щодо своєї діяльності на фондовому ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 13.08.2013 року № 1468 затвердила Положення про склад та розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування. Окрім іншого, затвердженим Положенням передбачено, що за рахунок активів інституту спільного інвестування сплачуються витрати, пов'язані із забезпеченням його діяльності.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 06.08.2013 року № 1414 затвердила Положення про особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів. Документ визначає основні функції, вимоги, обмеження та особливості здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів компанією з управління активами та особами, що здійснюють діяльність з управління активами недержавних пенсійних фондів.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 30.07.2013 року № 1336 затвердила нове Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування, яким, зокрема, передбачено, що компанія з управління активами розраховує вартість чистих активів окремо за кожним інститутом спільного інвестування.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 06.08.2013 року № 1408 затвердила зміни до Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 30.07.2013 року № 1331 визначила особливості провадження діяльності Нацбанку як учасника депозитарної системи України. Так, Нацбанк згідно з повноваженнями, визначеними ч. 1 ст. 17 Закону 'Про депозитарну систему України', відповідно до отриманих депозитарних активів провадить депозитарну та клірингову діяльність щодо облігацій внутрішніх та зовнішніх державних позик України, цільових облігацій внутрішніх державних позик України, казначейських зобов'язань України та облігацій місцевих позик, а також боргових цінних паперів, що посвідчують відносини позики органів місцевого самоврядування, які були розміщені за межами України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 30.07.2013 року № 1332 затвердила Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат. Документ визначає порядок оформлення та ведення обліку глобальних сертифікатів і тимчасових глобальних сертифікатів, їх реквізити та перелік документів, що подаються емітентом (уповноваженою особою засновників, якій надаються повноваження здійснювати дії, пов'язані зі створенням АТ; компанією з управління активами, з якою корпоративним інвестиційним фондом укладено договір про управління активами; управителем) Центральному депозитарію цінних паперів при депонуванні глобальних сертифікатів або тимчасових глобальних сертифікатів.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку рішенням від 20.06.2013 № 1104 затвердила нове Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску акцій корпоративного інвестиційного фонду.

Ринок фінансових послуг

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 23.07.2013 року № 2401 затвердила Кваліфікаційні вимоги до страхових агентів, необхідні для здійснення посередницької діяльності з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, дія яких поширюється на страхових агентів - фізосіб, страхових агентів - фізосіб, які зареєстровані у встановленому порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, та працівників страхових агентів - юросіб, які відповідальні за здійснення посередницької діяльності у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 30.07.2013 року № 2504 внесла зміни до Положення про фінансові нормативи діяльності та критерії якості системи управління кредитних спілок та об'єднаних кредитних спілок. Змінами, зокрема, виключено норму, якою передбачалося, що сума залишку за наданими членам кредитної спілки кредитами не може бути меншою ніж 60% від суми активів, збільшених на суму фактично сформованого резерву забезпечення покриття втрат від неповернених позичок.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 18.07.2013 року № 2363 затвердила Порядок прийняття Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, рішення за порядком денним зборів засновників недержавного пенсійного фонду, які не відбулися два рази поспіль у зв'язку з їх неправомочністю через відсутність достатнього числа представників засновників.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 18.07.2013 року № 2361 затвердила зміни до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Змінами, зокрема, передбачено, що у разі надання кредитною спілкою великого кредиту кредитна спілка зобов'язана подати до Нацкомфінпослуг нерегулярні звітні дані.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 18.07.2013 року № 2364 виклала у новій редакції Положення про внесення інформації про недержавні пенсійні фонди до Державного реєстру фінансових установ, яким визначаються вимоги до недержавного пенсійного фонду для набуття ним статусу фінансової установи та порядок унесення Нацкомфінпослуг відповідної інформації про недержавний пенсійний фонд до Державного реєстру фінансових установ.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 23.07.2013 № 2402 внесла зміни до Порядку складання та подання звітності кредитними установами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, якими зобов'язала кредитні установи подавати нерегулярні звітні дані в разі надання великого кредиту.

Під великим кредитом розуміється кредит, наданий кредитною установою згідно з одним або кількома кредитними договорами (у тому числі з урахуванням додаткового договору(ів) до такого кредитного договору(ів) одному позичальнику (одному або кільком позичальникам, які є пов'язаними чи афілійованими особами) протягом 30 календарних днів з дати укладання першого кредитного договору на суму, що дорівнює або перевищує 1 000 000 грн.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 18.07.2013 № 2360 виключила з Переліку внутрішніх положень та процедур кредитної спілки норму, відповідно до якої у разі виникнення змін до внутрішніх положень кредитна спілка зобов'язана була протягом 15 робочих днів після виникнення змін надати до Нацкомфінпослуг, відповідні зміни разом з документами, що підтверджують прийняття таких змін.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 11.07.2013 № 2262 затвердила нові Вимоги до рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів та порядок їх підтвердження, які поширюються на страховиків-нерезидентів, які мають право здійснювати страхову діяльність в Україні згідно із законодавством України (далі − страховики-нерезиденти); страховиків (перестраховиків) − нерезидентів, з якими страховики-резиденти або перестрахові брокери укладають договори перестрахування (далі − перестраховики-нерезиденти); перестрахових брокерів, у тому числі постійні представництва брокерів-нерезидентів (далі − перестрахові брокери), через або за посередництвом яких страховики-резиденти укладають договори перестрахування з перестраховиками-нерезидентами в частині подання перестраховими брокерами інформації про перестрахування у перестраховика-нерезидента, рейтинг фінансової надійності (стійкості) якого відповідає Вимогам; страховиків-резидентів, які укладають договори перестрахування з перестраховиками-нерезидентами.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг розпорядженням від 18.07.2013 № 2359 внесла зміни до Положення про критерії та фінансові нормативи діяльності кредитних установ, якими:

- доповнено понятійний ряд новими термінами: основний капітал, субординований капітал, власний капітал;

- встановлено, що кредитна установа не може нести ризик стосовно однієї особи, що перевищує 15 % власного капіталу. Кредитна установа не може нести ризик стосовно групи пов'язаних осіб, що перевищує 20 % власного капіталу;

- визначено, що субординований борг враховується до власного капіталу кредитної установи в обсязі, що не перевищує 50 відсотків розміру основного капіталу, якщо субординований борг відповідає таким умовам: договором субординованого боргу передбачено, що у разі банкрутства чи ліквідації позичальника повернення коштів за його позикою здійснюється лише після виконання зобов'язань позичальника перед іншими кредиторами; строк, на який залучається субординований борг, повинен бути не менше ніж п'ять років. Дострокове повернення коштів (повне або часткове) за субординованим боргом дозволяється тільки з ініціативи кредитної установи і тільки у разі, якщо це не призведе до недотримання кредитною установою вимог Положення.

Інше

Міністерство внутрішніх справ України наказом від 13.08.2013 року № 780 затвердило Технічний опис бланка міжнародного посвідчення водія, яким передбачено, що він виготовляється відповідно до додатка 1 до постанови Кабміну від 31.01.1992 року № 47 'Про затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів'.

Міністерство аграрної політики та продовольства України  наказом від 22.08.2013 року № 508 року затвердило Порядок нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).

Міністерство інфраструктури України наказом від 26.07.2013 року № 551 затвердило Порядок підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту. Документ визначає організаційну структуру системи підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, з питаннями безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки, встановлює процедури визначення навчальних центрів з підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів та вимоги до них, процедури перевірки знань керівників і спеціалістів.

Міністерство інфраструктури України наказом від 26.07.2013 року № 520 внесло зміни до наказу Міністерства транспорту та зв'язку від 13.12.2006 року № 1151 'Про затвердження бланків типових реєстраційних суднових документів', якими, зокрема, затвердило форму акта технічного нагляду судна для здійснення його державної реєстрації. Крім цього, затверджено технічний опис бланків типових реєстраційних суднових документів.

Міністерство інфраструктури України наказом від 21.08.2013 року № 631 затвердило Порядок надання послуг із забезпечення запобігання і ліквідації розливу забруднюючих речовин у морських портах України. Цей документ визначає вимоги щодо надання послуг із забезпечення запобігання і ліквідації розливу забруднюючих речовин в акваторії та на території морського порту і поширюється на адміністрацію морських портів України, власників (користувачів) морських терміналів, стивідорні компанії, портових операторів, операторів терміналів, вантажовідправників, вантажоотримувачів, судновласників, вантажовласників, перевізників, їх представників та інших осіб, діяльність яких пов’язана з обробленням та зберіганням вантажів, обслуговуванням суден на території та в акваторії морського порту.

Кабінет Міністрів України постановою від 28.08.2013 року № 641 виключив із Порядку випуску бланків складських документів на зерно, їх передачі та продажу зерновим складам положення, яким передбачалося, що бланки складських документів на зерно є документами суворої звітності.

Кабінет Міністрів України постановою від 14.08.2013 № 582 вніс зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, якими визначив порядок отримання дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні. Дозвіл оформлюється підрозділами Державтоінспекції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів.

Кабінет Міністрів України постановою від 28.08.2013 року № 639 виклав у новій редакції Порядок справляння плати за здійснення дозвільних процедур у сфері використання ядерної енергії. Такі процедури є адміністративними послугами, що надаються Держатомрегулюванням та його територіальними органами.

Кабінет Міністрів України постановою від 03.07.2013 № 643 затвердив Технічний регламент з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів та план заходів із його застосування, яким визначаються вимоги до виконавця технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, їх складових частин (систем) та надаваних ним послуг (виконуваних робіт), а також до оцінки відповідності таких послуг.

Кабінет Міністрів України постановою від 14.08.2013 р. № 583 заборонив обладнання суб'єктами господарювання місць для паркування на тротуарах та проїзній частині автомобільних доріг. Ця заборона звісно не стосується операторів - суб'єктів господарювання, які здійснюють обладнання і утримання майданчиків для паркування.

Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 15.08.2013 № 350 затвердило Порядок формування та ведення Державного реєстру суб'єктів господарювання, які здійснюють приймання та/або розбирання транспортних засобів, що утилізуються, який встановлює процедуру накопичення, обробки, систематизації, зберігання, захисту і використання інформації з Реєстру, а також визначає механізм внесення (виключення) суб'єктів господарювання до (з) Реєстру.

Кабінет Міністрів України постановою від 17.07.2013 року № 665 затвердив Порядок ведення Реєстру аграрних розписок, який створюється з метою накопичення, оброблення, зберігання та подання відповідно до закону інформації про видані боржниками аграрні розписки, а також про осіб, що є боржниками і кредиторами за такими розписками. Держателем Реєстру є Мінагрополітики, що забезпечує його ведення.

Міністерство промислової політики України наказом від 29.08.2013 року № 4 затвердило форму заяви про внесення суб'єктів господарювання до реєстру підприємств, що виробляють (виготовляють) транспортні засоби та взяли на себе зобов'язання забезпечити утилізацію транспортних засобів власного виробництва. Заява та додані до неї документи розглядаються Мінпромполітики протягом 15 днів з дня їх отримання.

Державна служба статистики України листом від 23.07.2013 року № 05.2-8/107 повідомила, що підприємства, які експлуатують автотранспортні засоби, мають право не виписувати водіям подорожні листи. За необхідності підприємства самостійно приймають рішення стосовно використання подорожніх листів у своїй господарській діяльності.

Міністерство фінансів України наказом від 26.07.2013 року № 707 затвердило Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах. Документом  визначено процедуру розгляду в Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах звернень громадян, посадових осіб підприємств, установ, організацій, запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад, а також організацію особистого прийому громадян, крім порядку розгляду звернень з питань надання первинної правової допомоги, запитів на інформацію, а також звернень правоохоронних органів та заперечень (зауважень), що їх надсилають об'єкти контролю.

Кабінет Міністрів України постановою від 21.08.2013 року № 683 затвердив Порядок видачі, обігу, обліку фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, та сплати за ними. Документом визначається механізм їх видачі, обігу та обліку.

Міністерство екології та природних ресурсів України  наказом від 29.08.2013 року № 375 затвердило Порядок організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків.

Міністерство інфраструктури України наказом від 26.07.2013 року № 550 затвердило Правила експлуатації колісних транспортних засобів, якими визначається механізм організації безпечного утримання колісних ТЗ категорій M, N, O впродовж експлуатаційного життєвого циклу автомобільним перевізником (їх власником, орендарем), автомобільним самозайнятим перевізником, а також підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

Міністерство інфраструктури України наказом від 26.07.2013 року № 549 затвердило Правила технічної експлуатації коліс та пневматичних шин колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі, дія яких поширюється на юридичних і фізичних осіб, які виготовляють, транспортують, мають намір придбати чи замовити, продають, придбавають, експлуатують, ремонтують, передають на утилізацію пневматичні шини та колеса колісних транспортних засобів категорій L, M, N, O та спеціальних машин, виконаних на їх шасі.

Міністерство інфраструктури України та Міністерство доходів і зборів України наказом від 14.08.2013 року № 606/351 затвердили Порядок організації процедури габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у пунктах пропуску морського та річкового сполучення в частині обміну інформацією. Документом передбачено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів, що перетинають державний кордон України через пункти пропуску, здійснюється відповідними територіальними органами Міндоходів згідно з вимогами законодавства.

Міністерство інфраструктури України наказом від 04.09.2013 року № 662 затвердило Перелік районів обов'язкового лоцманського проведення та категорій суден, що звільняються від обов'язкового лоцманського проведення. Документ є обов'язковим для застосування підприємствами, що надають лоцманські послуги, капітанами морських портів, у межах акваторії яких здійснюється лоцманське проведення, та судновласниками, судна яких здійснюють плавання в районах обов'язкового лоцманського проведення.

Звертайтеся до спеціалістів ГК «Де Візу» з питань надання консультацій щодо різних аспектів ведення фінансово-господарської діяльності

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра