Огляд законодавства

31 січня – 04 лютого 2022 року. Платники єдиного податку отримають нові форми декларацій

Державна податкова служба України в листі від 21.01.2022 р. № 78/ІПК/99-00-07-05-01-06 вкотре нагадала, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою із суб’єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в розмірі до 50 000 грн уключно.

Платежі на суму, що перевищує 50 000 грн, проводяться через банки або небанківські установи шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

При цьому автори листа зазначили, що розрахунок фізичної особи із суб'єктом господарювання за товари, надані послуги за допомогою платіжної картки через платіжний термінал, установлений у закладі торгівлі/торговельних послуг, що належить цьому суб'єкту господарювання, не вважатиметься готівковим розрахунком. Вони вважають, що готівкові обмеження під час проведення розрахунків фізичної особи із суб'єктом господарювання за допомогою платіжної картки через платіжний термінал не поширюються на розрахунки таких фізичних осіб.

Якщо вартість реалізованих товарів фізичній особі перевищує 50 000 грн, то такий розрахунок можливо провести в одному розрахунковому документі комбіновано готівковими коштами та платіжною картою одночасно, за умови, що сума готівкових коштів не перевищуватиме розміру 50 000 грн уключно.

Міністерство економіки України підготувало новий Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів.

Сфера захисту прав споживачів на рівні з іншими сферами життя в Україні теж поступово трансформується у цифровий простір.

Так, на законодавчому рівні вже надано можливість виробникам (продавцям), в залежності від їх технічних можливостей, надавати споживачу експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари, що підтверджують гарантійні зобов’язання виробника (продавця, сервісного центру), в електронному вигляді (ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів»). При цьому, за споживачем залишено право отримати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари і в паперовій формі.

Чинний Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів прийнято майже 20 років тому, і за цей період більшість його норм морально застаріли та є неактуальними для застосування у своїй роботі суб’єктами господарювання.

Так, серед іншого Порядком досі передбачено необхідність заповнення суб’єктами господарювання 9 різних форм документів в паперовому вигляді (гарантійний талон, відривний талон на гарантійний ремонт, відривний талон на введення в експлуатацію та інші), що не відповідає сучасним умовам ведення бізнесу та створює адміністративне навантаження на суб’єктів господарювання.

Проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів» (далі – проєкт постанови) пропонується переглянути застарілі норми Порядку, привести їх у відповідність до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» з метою діджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу, а також зменшення додаткового адміністративного навантаження на суб’єктів господарювання.

Цілями розроблення проєкту є:

  • встановлення порядку надання гарантійних зобов’язань продавцем (виробником) в електронному вигляді шляхом:
    • забезпечення можливості реєстрації виробником (продавцем) придбаного товару на офіційному вебсайті виробника в установленому ним порядку;
    • надання виробнику (продавцю) права запросити у споживача інформацію про товар для його ідентифікації;
    • надання споживачу доступу до експлуатаційних документів на офіційному вебсайті виробника та можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом строку служби товару;
  • виключення форм документів в паперовому вигляді як таких, що морально застаріли.

Кабінет Міністрів України надасть можливість людям з інвалідністю купувати ліки за програмою єПідтримки. На засіданні Уряду 2 лютого 2022 року ініційовано надати можливість особам з інвалідністю I та II групи використовувати допомогу, яка надається в межах програми єПідтримка, на придбання лікарських засобів.

Відповідні доручення надано Міністерству економіки, Міністерству соціальної політики, Міністерству цифрової трансформації.

Нагадаємо, з 24 січня кошти від єПідтримки можна витрачати на ліки українцям від 60 років.

Верховна Рада України 30 листопада 2021 року ухвалила Закон України № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яким, зокрема, главу 1 розділу ХІV ПКУ доповнено статтею 2971 щодо визначення загального мінімального податкового зобов’язання платників єдиного податку.

Згідно з п. 2971.1 ст. 2971 ПКУ платники єдиного податку – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік.

На сьогодні суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, на яких поширюються вищезазначені вимоги, не мають можливості реалізувати обов’язки щодо звітування, застосовуючи форму звітного документа, оскільки Наказом № 578 не передбачалося звітування з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання.

З метою приведення форм звітності платників єдиного податку у відповідність до прийнятих законодавчих змін Мінфін розробив проєкт наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578».

Цим проєктом наказу вносяться зміни до податкових декларацій платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) та платника єдиного податку четвертої групи і доповнюються додатком з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання.

Ознайомитися з проєктами нових форм декларацій можна за посиланням:

Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця

Податкова декларація платника єдиного податку ІІІ групи (юридичні особи)

Податкова декларація платника єдиного податку IV групи.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра