Огляд законодавства

28 січня – 01 лютого 2019 року. Мінекономрозвитку оприлюднило Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації «Щодо відображення у розрахунковому документі (касовому чеку) реєстратора розрахункових операцій придбання товару у кредит, інформації про рух коштів, відображених у касових чеках з формою оплати «кредит» та заповнення книги обліку розрахункових операцій, заповнення колонок КОРО» від 21.01.2019 № 231/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомила, що підприємства, які проводять розрахункові операції з відстроченням платежу або у кредит, разом з товаром мають видати покупцеві розрахунковий документ і зазначити у ньому форму оплати «У КРЕДИТ».

Готівку, яку підприємство отримало за товар, проданий у кредит, потрібно:

  • або оприбутковувати в касі підприємства з оформленням ПКО;
  • або внести до скриньки та пам’яті РРО через операцію «службове внесення» і зазначити у службовому документі номер фіскального чека, за яким був проданий товар у кредит.

Проводити через РРО погашення кредиту раніше відпущеного товару та видавати касовий чек на суму оплати не можна, позаяк це збільшує суму розрахунків, проведених через РРО.

Державна фіскальна служба України у листі «Про адміністрування екологічного податку» від 16.01.2019 № 1422/7/99-99-12-03-04-17 надала роз’яснення щодо застосування з 2019 року нового порядку справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря.

Зокрема у листі зазначено, що Розділ VІІІ Податкового кодексу України змінено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIIІ в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю, так і ставок податку.

При цьому, за зобов’язаннями за викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників податку в частині викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглецю за даними форми статистичної звітності 2-ТП повітря за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів, перевищує 500 тонн.

Крім того, з 1 січня 2019 року ставку податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн/тонну підвищено до 10 грн/тонну, тобто збільшено у 24,4 рази.

Водночас, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 22.11.2018 р. № 2621-VIIІ змінено склад доходів Державного бюджету України, що визначений ст. 29 Бюджетного кодексу України, в частині розподілу між бюджетами коштів від податку.

Зокрема, згідно з п. 16 прим. 1 ст. 29 Бюджетного кодексу України запроваджено особливий порядок розподілу коштів екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, який полягає у тому, що надходження податку в частині викидів двоокису вуглецю зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100 відсотків, тоді як надходження податку від викидів інших видів забруднюючих речовин зараховуються до загального фонду державного бюджету лише у розмірі 45 відсотків.

Отже, платники екологічного податку перераховують суми екоподатку, що справляється за викиди, крім викидів двоокису вуглецю, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України.

З метою забезпечення ефективного контролю за розподілом коштів екологічного податку за викиди забруднюючих речовин (двоокису вуглецю) з урахуванням припису п. 161 ст. 29 Бюджетного кодексу України обов’язково складається окремий додаток 1 до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. № 715, в частині зобов’язань за викиди двоокису вуглецю, починаючи вже за зобов’язаннями з податку за ІV квартал 2018 року.

Для екологічного податку нормами визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу.

Платники екологічного податку складають податкові Декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку вважаються за:

  • ІV квартал 2018 року – 11 лютого 2019 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2019 року;
  • I квартал 2019 року – 10 травня та 20 травня 2019 року відповідно;
  • ІІ квартал 2019 року – 9 серпня та 19 серпня 2019 року відповідно;
  • ІІІ квартал 2019 року – 11 листопада та 19 листопада 2019 року відповідно;
  • ІV квартал 2019 року – 10 лютого та 19 лютого 2020 року відповідно.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму сайті оприлюднило Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році.

Також на сайті розміщено й розрахунок середньоринкової вартості транспортних засобів (легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) для цілей:

— оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна;

— оподаткування транспортним податком.

Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком проводиться відповідно до п. 267.2 ПКУ за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Національний банк України постановою «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 28.01.2019 р. № 23 врегулював такі питання:

  • порядок використання електронних підписів на електронних документах (у тому числі на електронних розрахункових документах);
  • скасування норми щодо подання до банку картки зі зразками підписів фізичними особами-підприємцями, фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами-нерезидентами - інвесторами;
  • зобов’язання банків надсилати повідомлення до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, інформація про яких внесена до Єдиного реєстру боржників;
  • використання рахунку умовного зберігання (ескроу) під час здійснення операцій із купівлі-продажу нерухомості.

Цей документ ухвалено на виконання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 р. № 2475-VIII (набули чинності 07.11.2018 р. та 28.08.2018 р. відповідно).

Постановою внесені зміни до:

  • Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492;
  • Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління НБУ від 03.12.2003 р. № 516;
  • Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22.

Постанова набрала чинності з 31 січня 2019 року.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра