Огляд законодавства

24-28 листопада 2014 року. Затверджено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Кабінет Міністрів України постановою від 19.11.2014 р № 627 'Деякі питання введення марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів' затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які будуть введені з 1 січня 2015 року.

У цьому зв'язку Державній фіскальній службі доручено:

- забезпечити виготовлення до 25 грудня 2014 марок акцизного податку нового зразка, а також їх продаж у встановленому порядку;

- припинити з 1 січня 2015 продаж марок акцизного податку, зразки яких затверджено постановою КМУ від 13.03.2013 р № 188.

Крім того, передбачено також зниження вартості акцизної марки. Так, для алкогольних напоїв вона становитиме 0,1926 грн, для тютюнових виробів − 0,091 грн.

Державна фіскальна служба України у листі від 27.10.2014 р № 5685/6/99-99-19-02-02-15 'Щодо включення до доходу відсотків за активами інститутів спільного інвестування' нагадала про порядок оподаткування податком на прибуток відсотків інститутів спільного інвестування.

При визначенні об'єкта обкладення податком на прибуток не враховуються доходи у вигляді суми коштів спільного інвестування. До них, зокрема, відносяться:

  • кошти, залучені від інвесторів інститутів спільного інвестування (далі − ІСІ);
  • доходи від проведення операцій з активами ІСІ;
  • доходи, нараховані за активами ІСІ;
  • кошти, залучені від власників сертифікатів фондів операцій з нерухомістю;
  • доходи від проведення операцій з активами фондів операцій з нерухомістю;
  • доходи, нараховані за активами фондів операцій з нерухомістю, створених відповідно до закону.

Виняток становлять доходи, отримані у вигляді відсотків за зазначеними активам.

Також у листі фіскали відзначають, що доходи у вигляді відсотків, нараховані за активами ІСІ та активами фондів операцій з нерухомістю, обкладаються податком на прибуток.

Державна фіскальна служба України у листі від 18.11.2014 р № 10918/7/99-99-25-01-01-17 'Про заповнення граф митної декларації при декларуванні гуманітарної допомоги' відповіла на питання, як оформляти митну декларацію на імпортну «гуманітарку».

У зв'язку зі зверненнями отримувачів гуманітарної допомоги щодо заповнення граф митної декларації при декларуванні гуманітарної допомоги відповідно до митного режиму імпорту, ДФСУ роз'яснила таке.

Заповнення ТД при декларуванні імпортної гуманітарної допомоги здійснюється з деякими особливостями:

- У графі 33 ТД при декларуванні гуманітарної допомоги може вказуватися за вибором декларанта або уповноваженої особи код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні перших шести знаків (товарів, що ввозяться в Україну та підлягають реєстрації в державних реєстраційних органах);

- У графі 36 ТД вказується цифровий код податкової пільги. Гуманітарній допомозі відповідає код пільги «030».

Оскільки сплата митних платежів або застосування заходів забезпечення їх сплати при декларуванні гуманітарної допомоги не здійснюється, графи 12, 43, 45, 47 22, 23, 42, 46 не заповнюються.

При цьому першими знаками в другому підрозділі графи 37 ТД зазначається код особливості переміщення товарів «АА».

Якщо в графу 4 ТД внесено відомості про використання специфікації (при застосуванні ТД на паперовому носії з поданням специфікації на папері), то відомості про товари, крім заявлених у ТД першими, вносяться в обсязі відповідно до специфікації.

Державна фіскальна служба України у листі від 28.10.2014 р № 8668/7/99-99-11-17 роз'яснює нюанси зміни класу професійного ризику.

Якщо платник ЄСВ не згоден з встановленим класом професійного ризику, то протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного держреєстру такий платник може погодити його з ФСС від НВ.

Фонд, у разі необхідності, приймає рішення про віднесення його до нового класу професійного ризику виробництва та не пізніше наступного робочого дня направляє ДФСУ повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва.

Крім того, у разі зміни виду економічної діяльності підприємства ФСС від НВ змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.

У разі отримання від ДФСУ інформації про внесення змін до відомостей про страхувальника щодо зміни основного виду економічної діяльності, ФСС від НВ може провести перевірку достовірності поданих страхувальником відомостей.

Міністерство фінансів України наказом від 14.11.2014 р № 1130 'Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість' затвердило новий порядок реєстрації платників ПДВ.

Положення визначає порядок:

- реєстрації платників ПДВ;

- анулювання реєстрації платників ПДВ;

- ведення Реєстру платників ПДВ;

- присвоєння індивідуального податкового номера платника ПДВ;

- оприлюднення даних з Реєстру платників ПДВ;

- перереєстрації платників ПДВ;

- ведення документації при реєстрації / анулюванні реєстрації платників ПДВ;

- формування та надання виписок та довідок з Реєстру платників ПДВ.

Крім того, в Положенні визначені форми заяв про реєстрацію, документи про анулювання реєстрації платників ПДВ та ін.

Також встановлено, що:

- не підлягають обов'язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до Реєстру до набрання чинності наказом;

- з 1 червня 2014 вважати анульованою реєстрацію платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 знаходилися в Криму;

- відновлення реєстрації кримських платників ПДВ проводиться після їх евакуації на іншу територію України або після завершення тимчасової окупації через реєстрацію платником ПДВ у встановленому порядку.

Міністерство юстиції України наказом від 11.11.2014 р № 1886/5 'Про затвердження Порядку роботи з електронними документами в діловодстві та їх підготовки до передачі на архівне зберігання' затвердило єдиний Порядок роботи з електронними документами в діловодстві.

Згідно із затвердженим Порядком встановлено загальні вимоги щодо впровадження електронного документообігу із застосуванням ЕЦП, організації роботи з електронними документами в діловодстві в держорганах, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності, а також їх підготовки до передачі на архівне зберігання.

Національний банк України постановою від 20.11.2014 р № 734 'Про врегулювання ситуації на валютному ринку України' продовжив дію норми про обов'язковий продаж 75% валютних надходжень до 2 грудня 2014 року.

Таке рішення прийнято, враховуючи необхідність забезпечення врівноваженого стану на валютному ринку України та недопущення використання фінансової системи для відмивання грошей і фінансування тероризму.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра