Огляд законодавства

14-18 квітня 2014 року. В Україні скоротилася кількість дозвільних документів для бізнесу

Верховна Рада України проголосувала за скасування значної частини документів дозвільного характеру, включених до 'Переліку документів дозвільного характеру' (Закон України 'Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру' від 09.04.2014).

Були внесені зміни до законодавчих актів в частині скорочення кількості документів дозвільного характеру у сферах охорони навколишнього середовища, санітарного та епідемічного контролю, поводження з хімікатами і відходами, охорони праці, а також у зерновій галузі, при виробництві енергії з альтернативних джерел, у сфері реклами, туризму та багатьох інших.

Крім того, обмежили сферу дії, збільшили термін дії окремих дозволів, а також встановили можливість здійснення господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру.

Також передбачається скасувати ряд дозвільних документів, які не увійшли до зазначеного переліку, однак необхідність отримання, котрих встановлена спеціальними законами.

Законом забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, не внесених до переліку, за винятком випадків, визначених у сфері державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг, охорони державної таємниці, захисту економічної конкуренції, використання ядерної енергії.

Держпідприємництва на офіційному сайті надало детальний перелік з 83 скасованих документів дозвільного характеру та посилання на нормативно-правові акти, якими передбачалося їх отримання.

Верховна Рада України в черговий раз змінила правила здійснення державних закупівель: Закон України 'Про внесення змін до Закону України 'Про проведення державних закупівель' щодо посилення прозорості закупівель підприємств' від 25.03.2014 р. № 1156-VII.

Основний критерій застосування процедур, визначених Законом, залишився той же, що і зараз − вартість закупівлі повинна становити не менше 100 тисяч гривень для товарів і послуг або 1 мільйона гривень для робіт. Але при цьому в законодавство введена новинка: ця планка повинна в обов'язковому порядку переглядатися з урахуванням інфляції кожні 2 роки.

Варто відзначити, що істотно (з 38 до 11 категорій) скорочується список предметів закупівлі, на які не поширюються встановлені законом вимоги. Зокрема, слід звернути увагу на те, що тендерні процедури впроваджуються при закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом інтересів України під час урегулювання спорів та розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах.

Крім того, частина залишившихся 'позатендерних' категорій робіт, послуг і товарів сформульована не так широко, що також звужує перелік винятків. Приміром, якщо раніше з-під дії Закону про держзакупівлі виводилася оплата послуг будь-яких третейських судів та арбітражів, то в новому варіанті 'пільговими' залишилися тільки послуги міжнародних третейських судів та арбітражів.

Підкреслимо, що частина предметів закупівель перейшла з розряду повністю звільнених від застосування тендерних процедур в число тих, для яких спеціальними законами можуть бути встановлені особливості застосування таких процедур. При цьому список останніх також скоротився.

Цей Закон набере чинності через місяць з дня його опублікування, тобто з 12.05.2014 р.

Верховна Рада України прийняла Закон про спрощення порядку відкриття бізнесу.

Документом передбачаються такі основні нововведення:

- Скасування вимоги щодо справляння реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юрособи та фізособи-підприємця;

- Здійснення державної реєстрації юросіб та фізосіб-підприємців шляхом подання електронних документів без обов'язкового використання електронного цифрового підпису, використовуючи інші способи ідентифікації особи заявника, які будуть визначати компетентний орган, наприклад, передача файлу з зображенням, QR-коду;

- Відмова від обов'язковості та перехід до добровільності використання печаток суб'єктами господарювання приватного права.

У разі підписання Президентом, Закон набере чинності через шість місяців після його офіційного опублікування.

Міністерство доходів і зборів України розглянуло умови звільнення від ПДФО допомоги на лікування.

Відповідаючи на питання, чи обкладається ПДФО сума коштів, що надається благодійною організацією як допомога на лікування або медичне обслуговування фізичної особи в Україні або за кордоном, Міндоходів повідомило про таке.

Не обкладаються ПДФО кошти або майно (послуги), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації. Це стосується сум допомоги для оплати вартості таких послуг як в Україні, так і за кордоном.

Ця пільга може бути застосована при наявності відповідних документів, що підтверджують цільовий характер допомоги (при передоплаті) або факт надання послуг (при післяплати).

Це можуть бути документи, що підтверджують потребу громадянина в лікуванні та медичному обслуговуванні (зокрема, наявність і характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану), документи про надання послуг, які ідентифікують постачальника послуг і їх отримувача, обсяги та вартість послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші документи залежно від необхідного лікування чи медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Це роз'яснення має статус узагальнюючої податкової консультації (наказ від 10.04.2014 р. № 235).

Міністерство доходів і зборів України в ході розгляду особливостей організації проведення митницями огляду товарів і транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі для перерахунку та зважування) у листі від 08.04.2014 р. № 8134/7/99-99-24-01-09-17 повідомило про таке.

Якщо протягом чотирьох годин з моменту інформування власника товарів або водія транспортного засобу про проведення огляду зазначені особи не прибули до місця для участі в його проведенні або під час проведення огляду самоусунулися від участі в ньому, в таких випадках застосовуються вимоги ч. 6 ст. 338 Митного кодексу України щодо проведення огляду із залученням понятих.

Товари, які протягом 30 днів з дня доставки їх у митницю призначення не поміщені у митний режим або не розміщені на складі тимчасового зберігання або складі митниці, набувають статусу таких, що зберігаються на складі митниці.

З метою прискорення здійснення митних формальностей, взяття проб (зразків) товарів митницями для проведення експертних досліджень здійснюється за Актом взяття проб (зразків) товарів, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 31.05.2012 р. № 654, без складання Акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі і багажу, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.2012 р. № 636.

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 06.03.2014 р. № 650 внесла зміни до порядків складання та подання звітності кредитними спілками та кредитними установами.

Зокрема, змінено термін подання річної фінансової звітності: з 1 червня на 28 лютого. У цей же термін (замість 9 лютого) передбачено подання річних проміжних звітних даних.

Термін подання аудиторського висновку залишився незмінним − 1 червня. До нього додається річна фінзвітність, підтверджена аудитором.

Також доданий порядок виправлення помилок у поданій фінзвітності. З цією метою подається коригувальна звітність (виправлена звітність із супровідним листом та пояснювальною запискою про помилки), але не пізніше 10 календарних днів після закінчення граничного терміну подання такої звітності.

Нововведення набудуть чинності в день офіційного опублікування.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра