Огляд законодавства

03 – 07 вересня 2012 року. Змінено порядок надання стабілізаційних кредитів НБУ

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ухвалила Закон України від 05.07.2012 р. №5070-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні їх для суспільних потреб», який спрямовано на врегулювання питань, пов’язаних із відчуженням земельних ділянок для суспільних потреб (наприклад, для забезпечення національної безпеки і оборони, будівництва захисних гідротехнічних споруд, створення міських парків, будівництва дошкільних навчальних закладів, майданчиків відпочинку, стадіонів тощо). З метою досягнення зазначеної мети внесено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі» та «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ постановою від 29.08.2012 р. №802 затвердив Порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство. Зокрема, у Порядку наведено перелік документів та обов’язкових дій, необхідних для проведення такого перетворення. Передбачено, що перетворенням керує комісія, яка утворюється засновником у двотижневий строк з дня прийняття рішення про перетворення підприємства та складається з не менш ніж 5 членів.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ постановою від 27.07.2012 р. №321 затвердив зміни до Положення про надання НБУ стабілізаційних кредитів фінансовим установам України. Зокрема, строк надання стабілізаційного кредиту платоспроможному банку для підтримки ліквідності збільшено до двох років (попередньою редакцією документа передбачено строк до 90 днів). Визначено, що НБУ має право приймати рішення про продовження строку користування стабілізаційним кредитом до одного року (попередньою редакцією документа передбачено строк до 90 днів), а загальний строк користування  стабілізаційним кредитом з урахуванням усіх  продовжень строку користування ним не може перевищувати п'яти років (згідно попередньої редакції - 360 днів, а в разі реальної загрози стабільності роботи банку - 450 днів).
Також зазначено перелік документів, які банк має подати до НБУ для отримання стабілізаційного кредиту,  обмеження та вимоги щодо діяльності банку, що мають бути передбачені в кредитному договорі тощо.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ постановою від 05.09.2012 р. №818 ухвалив Порядок надання послуг із харчування громадян у закладах охорони здоров’я, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ прийняв постанову від 13.08.2012 р. №794 стосовно «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів».

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ наказом від 15.06.2012 р. №731 затвердило Порядок відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядок обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та Розміри відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів.

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ наказом від 30.05.2012 р. №634 затвердило Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, де визначено процедуру взяття митними органами на облік осіб (за винятком фізичних осіб, які не є фізичними особами - підприємцями), що здійснюють операції з товарами (далі - особи, які здійснюють операції з товарами), а також вимоги до оформлення, використання, зберігання, анулювання картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами.

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ наказом від 22.06.2012 р. №759 затвердило форму Податкової декларації з податку на доходи (прибуток) страховика.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ прийняло наказ від 19.06.2012 р. №724 «Про затвердження форми проектної (інвестиційної) пропозиції, на основі якої готується інвестиційний проект, для розроблення якого може надаватися державна підтримка, Порядку розроблення та форми інвестиційного проекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка».

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ наказом від 17.08.2012 р. №519 внесло зміни до Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні (затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 09.02.2004 р. №75). Встановлено, що для розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до маршруту, який функціонує, продовження дії дозволів на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування утворюється комісія, до складу якої входять представники Міністерства інфраструктури України та Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті (далі - Комісія). Склад Комісії затверджується наказом Міністерства інфраструктури України.

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ затвердила рішенням від 19.04.2012 р. №557 Положення про Державний реєстр випусків цінних паперів.

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ, постановою від 31.08.2012 р. №1160 «Про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання» визначає граничний рівень ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом на рівні 3509,00 грн за 1000 м3.

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ, розпорядженням від 17.07.2012 р. №594 затвердила Положення про забезпечення права осіб на доступ до публічної інформації у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Доступ до публічної інформації у Нацкомфінпослуг забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях Нацкомфінпослуг, на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг в мережі Інтернет, на інформаційних стендах, будь-яким іншим способом, а також шляхом надання інформації за запитом на інформацію. Запитувачі інформації мають право доступу до спеціального місця у приміщенні Нацкомфінпослуг для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, можуть подати запит в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) тощо.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра