Облік і звітність

Програмні РРО в дії: що потрібно знати бізнесу

Як відомо, 1 серпня 2020 року впроваджено систему функціонування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Це перший етап змін щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Що потрібно знати суб’єктам господарювання про РРО – далі.

З 1 серпня 2020 року платники податків під час розрахунків із споживачами паралельно з традиційними касовими апаратами можуть застосовувати програмні РРО, які можна встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон, що має операційну систему Android або Windows.

1 січня 2021 року розпочнеться другий етап впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін, внесених до законодавства щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Зокрема, розшириться перелік видів діяльності, для яких стане обов’язковим використання РРО (традиційних або програмних). Також буде застосовуватися механізм «Кешбек».

1 квітня 2021 року розпочнеться третій етап, відповідно до якого застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов’язковим для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп.

Не будуть використовувати РРО платники єдиного податку першої групи та фізичні особи, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Також реалізовано можливість перевірки чеків, що видаються програмним РРО в електронному кабінеті. Пошук чеків можна здійснити за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

Головне управління ДПС у м. Києві нагадало, що з 1 серпня 2020 року безоплатне програмне забезпечення для програмних РРО стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі.

Для інформування платників податків – користувачів програмних РРО на вебпорталі ДПСУ функціонує банер «Програмні РРО».

Ознайомитися з інструкціями щодо встановлення та налаштування програмних РРО можна перейшовши за посиланнями: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/

та

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/.

Переглянути інструкцію щодо заповнення реєстраційної форми та повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа можливо за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра