Власник торговельної мережі мав окремі торговельні точки в різних регіонах України. Проте під час війни працювати в деяких областях, особливо наближених до прифронтових, стало небезпечно. Тому він вирішив «перевезти» деякі з них у більш безпечні місця. Як бути з зареєстрованим за певною адресою ПРРО? Докладніше про це – далі.
Алгоритм перереєстрації ПРРО
Релокований бізнес – стало звичним поняттям під час війни. Переїзд підприємства, компанії чи окремого місця торгівлі в інше місце або регіон потребує застосування певного алгоритму дій, особливо це стосується перереєстрування програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).
Відповідно до п. 3 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 року № 317, для реєстрації ПРРО необхідно до Державної податкової служби України подати заяву за формою № 1-ПРРО, яка наведена в додатку 1 до Порядку № 317, за ідентифікатором форми J/F 1316604.
Така заява подається в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів засобами Електронного кабінету (портального рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (API)) чи засобами телекомунікацій.
У заяві необхідно зазначити локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб’єктом господарювання.
Локальний номер ПРРО – це числовий номер, який є унікальним серед номерів, що присвоюються суб’єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації. Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.
Реєстраційна заява за формою № 1-ПРРО містить графу «Ідентифікатор об’єкта оподаткування», яка заповнюється згідно з повідомленням за формою № 20-ОПП. Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах та повідомити податкову службу за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування (чи пов’язані з оподаткуванням) шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.
Якщо ж місце здійснення підприємницької діяльності після реєстрації ПРРО змінюється, то в такому випадку суб’єкту господарювання необхідно знову подати повідомлення за формою № 20-ОПП уже із зазначеними змінами. Після цього потрібно ще раз подати реєстраційну заяву за формою № 1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація» та вказати у графі «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» відомості про господарську одиницю, де буде використовуватися ПРРО, згідно з поданим новим повідомленням за формою № 20-ОПП.