Новини «Де Візу»

Представники групи компаній «Де Візу» обговорили майбутнє аудиту

Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів (ACCA) спільно з Grant Thornton організували ексклюзивний експертний  круглий стіл, у ході якого обговорили перспективи подальшого розвитку аудиту в Україні

У заході взяли участь провідні аудитори, їх клієнти та регулятори аудиторських послуг. До професійної  дискусії були залучені  представники Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби, Національного банку України, Аудиторської палати України, Світового Банку, АССА в Україні, Grant Thornton в Україні, а також  експерти провідних інвестиційних компаній.

Круглий стіл тематично було поділено на дві частини (панелі)

Перша була присвячена викликам сьогодення та механізмам забезпечення прозорості й прогнозованості аудиту. Спікери говорили про еволюцію очікувань суспільства від професії аудитора, необхідні кроки для подолання розбіжностей між системами аудиту в ЄС та Україні,  а також моделі суспільного нагляду та аудиту у Великобританії.

Представник Міністерства фінансів України Олег Канцуров назвав основні кроки, які сприятимуть ефективній імплементації європейського законодавства в Україні в частині професійної аудиторської діяльності. По-перше, необхідно змінити ставлення до аудиту, переосмисливши його призначення та місію. По-друге, раціоналізувати дії, пов'язані з імплементацією законодавства, і, по-третє, оптимізувати роль регулятора ринку аудиторських послуг.

Володимир Варгіч, що представив позицію Державної фіскальної служби, розповів, що роль аудиторських фірм сьогодні є надзвичайно важливою

Так, впровадження трансфертного ціноутворення викликало потребу у наданні професійних консультаційних послуг щодо визначення контрольованих операцій.

Представники Аудиторської палати України – Іван Нестеренко та Олександр Бойко – надали інформацію щодо поточного стану ринку аудиту та акцентували увагу на викликах, які сьогодні постали перед професійним аудитом. Заступник Голови Аудиторської палати України, президент групи компаній «Де Візу» Олександр Бойко відзначив: «На жаль, в умовах складної економічної ситуації, коли ціна  постає основним критерієм вибору аудитора, набуло поширення таке негативне явище, як демпінг, що призвело до формальності аудиту та його низької якості». Разом з тим, аудитори мають дотримуватися найвищих етичних стандартів. До них повинні застосовуватися вимоги професійної етики, що регулюють як мінімум їхні функції, котрі стосуються суспільних інтересів, їхню добросовісність та об’єктивність, а також професійну компетентність та належну обачливість.

Друга частина круглого столу стосувалася перспектив розвитку аудиторських послуг в Україні

Зокрема, йшлося про надання прогнозної інформації як нової складової аудиторських послуг, кореляцію ціни, якості та секторів промисловості при наданні аудиторських послуг, а також про аудиторське супроводження для ІРО.

У професійній дискусії взяли участь представники інвестиційної спільноти. Зокрема, Ігор Мітюков, представник Morgan Stanley в Україні, повідомив, що попит на аудит дедалі більше зростатиме. Угодою з ЄС чітко передбачено вимоги щодо прозорості, публічності та відкритості інформації. Забезпечити такі вимоги своїм клієнтам мають аудитори. Крім того, усе більш зростатиме значення соціальної відповідальності бізнесу та антикорупційної політики всередині компаній.

Підсумовуючи результати круглого столу, Олександр Чалий, президент Grant Thornton в Україні, наголосив, що зараз настав зоряний час для аудиту. Є усі можливості змінити його, але для цього потрібно докласти максимум зусиль державі, професійній спільноті і самим замовникам аудиторських послуг.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра