Консалтинг

Форми корпоративного навчання, які потрібні компаніям сьогодні

Щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку, слід звикати до нового стилю роботи, де постійне освоєння нових компетенцій – норма сьогодення. Які форми корпоративного навчання довели свою ефективність і допомагають компаніям досягати поставлених цілей – далі.

Форми корпоративного навчання

Сьогодні більшість компаній, орієнтованих на результат, шукають різні способи мотивації й залучення працівників, народжених у час стрімкого розвитку технологій. Більшість із нас не випускають з рук смартфон, планшет чи інший гаджет. Без цих технологічних новинок складно уявити життя. Тому з’являються нові підходи в навчанні, які задовольняють одразу кілька потреб людей – оновлювати знання в будь-який зручний час за допомогою улюбленого гаджета.

Мобільне навчання і цифровий контент

Технологія мобільного навчання дає змогу транслювати навчальний контент через персональні пристрої, розширюючи охоплення користувачів. Вона також забезпечує гнучкість доступу, замінюючи марнування часу в дорозі заняттями «на ходу». Перехід на цифровий формат отримання нових знань не тільки малозатратний, але й спрощує життя.

Симбіоз новітніх досягнень

Сьогодні не лише державні навчальні заклади в усьому світі пропонують різноманітні семінари в формі віртуального навчання, а й багато компаній створюють власні корпоративні університети. Вебінари, онлайн-дискусії та лекції як форма віртуального навчання сприяють активному залученню всіх учасників до процесу отримання знань і розвитку навичок та компетенцій.

Крім того, активно використовують новітні методи навчання – доповнена і віртуальна реальність. Використання доповненої та віртуальної реальності в поєднанні з навчальними програмами дає змогу залучити співробітника в процес навчання через інтерактивне середовище. Такий формат збуджує уяву і мотивує працівника, спонукає його глибше вивчити певне питання.

Особистісно орієнтований підхід

З розвитком систем автоматизації для бізнесу виникла можливість зберігати всі дані не лише про клієнтів, а й про працівників компанії в єдиній корпоративній базі. Цю інформацію можна використовувати для формування індивідуальної програми розвитку співробітників, персоналізації кожного аспекту навчання залежно від засвоєння певних знань і набуття компетенцій. Відстежуючи успіхи персоналу й пропонуючи подальші інформаційні ресурси з урахуванням навчальних завдань і досягнутого рівня знань, можна постійно вибудовувати нові програми, які підтримуватимуть фаховий рівень працівників на належному рівні. Існують онлайн-системи персонального навчання, де співробітники можуть самі формувати свій освітній процес залежно від власних лідерських і кар’єрних цілей без відриву від діяльності та в зручний час.

Мікронавчання

Найкращий спосіб вивчити щось нове – це засвоювати інформацію невеликими порціями. Тривале емоційне чи розумове навантаження, як і фізичне, здатне негативно впливати на людину. Тому періодична зміна діяльності, короткі блоки навчального матеріалу – від 5 до 20 хвилин під час перерв у роботі здатні забезпечити максимальну концентрацію на певній інформації.

Взаємонавчання

Психологи вважають, що коли попросити людину оцінити роботу свого колеги, пояснити йому якусь складну теорію або стати для когось наставником, то це йде на користь як самому працівнику, якого навчають, так і його наставнику. Така модель корпоративного навчання, орієнтована на спільну роботу, допомагає співробітникам підвищити свій рівень знань, створює відчуття причетності до спільної справи і виховує почуття особистої відповідальності.

Соціальне навчання

Численні дослідження довели, що найефективніше навчання – це переймання досвіду одне в одного. Кожна людина прагне до взаємодії із соціумом, а навчаючись у складі групи, особливо якщо це люди, об’єднані спільними професійними інтересами, відчувається сильніша мотивація. Під час спільного навчання кожен співробітник більшою мірою залучається в процес навчання і, відповідно, досягає вищих результатів. Тому багато програм корпоративного і професійного навчання передбачають роботу в групах, колективні обговорення й спільний пошук способів вирішення проблем.

Інтернет і стрімкий розвиток діджитал-форматів навчання з використанням мобільних пристроїв допомагає працівникам обмінюватися ідеями, інформацією, координувати процес навчання і розвивати свої професійні навички разом із колегами в режимі реального часу без відриву від роботи.

Неформальне цифрове навчання

Нині низка успішних великих компаній задля професійного розвитку персоналу використовують можливості неформального навчання. За допомогою різних внутрішніх освітніх платформ, форумів і чатів працівники можуть поділитися власною думкою, корисною професійною інформацією, обговорити й оперативно вирішити складну проблему, надати пропозиції керівництву щодо оптимізації роботи тощо. У такий спосіб компанія також відкриває доступ до колективних знань і створює базу довідкового матеріалу.

Гейміфікація

Гейміфікація стає чи не найважливішим інструментом, доступним для корпоративного навчання і розвитку. Цей метод корпоративного навчання відповідає на один з ключових запитів нового покоління співробітників, які прагнуть постійно оновлювати свої знання, однак воліють робити це в цікавий і захопливий спосіб. Навчання через гру – природна потреба людини, закладена із самого дитинства. Ігри можуть створюватися для будь-яких сфер корпоративного навчання і адаптуватися під різні рівні навичок і компетенції. Вони ідеально підходять для пояснення складних концепцій, корпоративних правил і цінностей, а також для перевірки знань персоналу менш формалізованим способом.

Гейміфікація збільшує ступінь залученості працівників і їх здатність запам’ятовувати інформацію, оскільки участь у грі приносить їм відчуття довгоочікуваної перерви від навантажень, що значно відрізняється від традиційних методів навчання.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра