Новини «Де Візу»

Експерти групи компаній «Де Візу» взяли участь у круглому столі, присвяченому питанням благодійництва в Україні

У буремні часи, коли на сході країни триває антитерористична операція і тисячі людей потребують допомоги, питання благодійництва набуло особливої актуальності.

Так, у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» пройшов круглий стіл «Україна різноманітна – Україна єдина: благодійництво та бізнес – базис для формування громадянського суспільства».  Захід було організовано всеукраїнським благодійним фондом «Заради тебе» за підтримки організації CIVICUS.

У роботі круглого столу взяли участь представники бізнесу, керівники благодійних організацій, податківці. Експертів групи компаній «Де Візу» було запрошено долучитися до дискусії стосовно звільнення від оподаткування підприємств, податкових пільг для бізнесу при наданні благодійної допомоги, ефективності благодійництва в країнах Західної Європи та США.

Учасники заходу основну увагу приділили аналізу українського законодавства, яким регулюється благодійництво.

Власники бізнесу наголосили, що підприємству, яке надає сьогодні благодійну допомогу не благодійній організації, необхідно нараховувати двічі податкові зобов'язання – при поставці товару чи послуги, а також при коригуванні податкового кредиту.

У свою чергу, одержувачі благодійної допомоги розповіли, що суми безповоротної фінансової  допомоги, а також вартість товарів,  робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку, але не нижче їх звичайної ціни, визнаються доходом для цілей оподаткування на дату фактичного отримання або надходження на банківський рахунок. Спеціальні правила передбачені для неприбуткових організацій. Вони мають право додатково включити до витрат не більше 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Представники благодійних організацій розповіли, що в США та країнах Західної Європи діють особливі системи пільг для благодійників. Приміром, у Бельгії та Великій Британії передбачене стимулювання спонсорства шляхом вилучення суми, витраченої на рекламу та маркетингові операції, з обсягів, що обкладаються податком. У Франції діє податкова система, яка передбачає зменшення на 60% податків підприємств у разі надання ними меценатської допомоги.

Учасники круглого столу зійшлися на думці, що наразі законодавчі умови не сприяють розвитку благодійництва в Україні. Охочі допомогти або взагалі відмовляються від благодійної діяльності, або роблять це неофіційно, передаючи готівкові кошти безпосередньо тим, хто їх потребує.

З метою лібералізації вітчизняного законодавства та підвищення рівня благодійності в країні учасники заходу домовилися підготувати рекомендації щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині надання та отримання благодійної допомоги.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра