Новини «Де Візу»

Експерти групи компаній «Де Візу» провели семінар щодо змін до Закону про бухгалтерський облік та фінансову звітність

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень)». Закон набере чинності 1 січня 2018 року за умови підписання Президентом України та його оприлюднення.

Експерти групи компаній «Де Візу» не лишили цю подію поза увагою і провели семінар, під час якого обговорили головні новації закону.

Однією з них є те, що перелік підприємств, які мають складати фінансову звітність за Міжнародними стандартами фінансової звітності (далі − МСФЗ), розширився. До публічних акціонерних товариств, банків та страхових компаній додалися великі підприємства; інші фінансові установи, які є більшими за «малі підприємства»; емітенти цінних паперів, допущені до біржових торгів (що не є публічними акціонерними товариствами, банками та страховими компаніями); підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення (газ, нафта, основні руди, вугілля тощо).

Крім того, для підприємств, які повинні складати фінансову та консолідовану фінансову звітність за МСФЗ, відтепер додано вимогу вести бухгалтерський облік відповідно до облікової політики за МСФЗ.

Під час семінару експерти відзначили, що для складання фінансової звітності за МСФЗ Міністерство фінансів України має затвердити таксономію фінансової звітності (склад статей і показників фінансової звітності та її елементів, які підлягають розкриттю) та єдиний електронний формат подання такої фінансової звітності.

Важливою новацією закону, на думку представників групи компаній «Де Візу», є розширення переліку підприємств, які повинні оприлюднювати річну фінансову та річну консолідовану фінансову звітність разом зі звітом незалежного аудитора. Так, крім публічних акціонерних товариств, емітентів цінних паперів та фінансових установ, оприлюднювати на власній веб-сторінці зазначену звітність разом з аудиторськими звітами мають великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – до 1 червня року, що настає за звітним періодом. Також це мають робити суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення – до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.

Експерти зауважили, що новим законом запроваджено вимоги щодо складання та оприлюднення звіту про управління та звіту про платежі на користь держави.

У ході заходу експерти звернули увагу, що відповідно до впроваджених новацій підприємствам додатково до обов’язкової фінансової звітності за календарний рік та квартальної фінансової звітності дозволено складати фінансову звітність за інші звітні періоди, а на вимогу користувачів фінансової звітності - перераховувати показники в іноземну валюту.

Учасники семінару обговорили й інші зміни, які стосуватимуться ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

«Завдяки новому закону нам вдасться наблизити облік до європейських стандартів, підвищуючи тим самим рівень прозорості та зіставності показників фінансової звітності українських підприємств. Це дасть змогу вітчизняному бізнесу працювати по-новому, а також сприятиме пожвавленню процесу залучення іноземних інвестицій в нашу державу», − каже Президент групи компаній «Де Візу» Олександр Бойко.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра